Nazywam się Marcin Iwan. Fotografia to mój sposób na życie i pasja, dzięki której  mogę zatrzymywać ulotne chwile w kadrach. Zajmuję się nią profesjonalnie od kilku  lat, wciąż odnajdując coraz więcej satysfakcji w tej sztuce. Za pomocą obiektywu staram się wydobyć piękno ukryte w pozornie  banalnych przedmiotach, zdarzeniach, postaciach, a do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie.  Z przyjemnością uczestniczę w ważnych chwilach, jakimi są ślub i wesele,  obserwując za pomocą aparatu emocje towarzyszące tym wydarzeniom. To zapewnia mi energię, gdyż nie lubię monotonii i nudy, a siłę i wolność daje mi poznawanie nowych ludzi i miejsc.  Mam głowę pełną pomysłów, co znajduje odzwierciedlenie na wykonywanych zdjęciach. Lubię wyzwania, a jest nim z pewnością umiejętne połączenie dokumentalizmu z artyzmem. Chciałbym swoją pasją pomóc każdemu, kto pragnie zatrzymać na zdjęciach najważniejsze chwile. Wiem bowiem, że inspiracja przychodzi z najprostszej, a zarazem najpiękniejszej rzeczy – życia.

W swojej ofercie Posiadam także usługi filmowania firmy DK FOTO FILM,  która  do każdej realizacji podchodzi indywidualnie, jak do kolejnego nowego wyzwania. Staramy się, aby Państwa film był jedyny i  niepowtarzalny. Film jest skróconą wersją Państwa uroczystości w którym zawarte są najistotniejsze chwile. Doświadczenie naszych operatorów sprawi, że Wasz film będzie ciekawy, a także będzie wieczną pamiątką. W zależności od charakteru realizowanego filmu dbamy o odpowiednią dynamikę, oprawę graficzną oraz dźwiękową. 

 

Najczęściej zadawane pytania:

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Nasza praca to nasza przyjemność. Wykonując reportaże ślubne tworzymy jednocześnie historie szczęśliwych ludzi. Daje nam to ogromną radość i motywację do działania ! Cieszymy się Twoją satysfakcją i zadowoleniem.

Czym wyróżnia się nasza oferta?

Nasza oferta wyróżnia się prostą konstrukcją, pracą w zespole z ekipą filmową, oraz szerokim zakresem usług fotograficzno-filmowych

Nasze osiągnięcia i wyróżnienia artystyczne.

Jestem laureatem kilku konkursów. W swoim dorobku mam też różnego rodzaju wyróżnienia. Oprócz tego jestem autorem wystawy fotograficznej dotyczącą reportażu z koncertów.

Jaki zakres godzin obejmuje nasza usługa?

Zakresy naszych godzin są elastyczne. Czas naszej pracy trwa przeważnie ok 12 godzin, ale często bywa on modyfikowany prze różne zaistniałe sytuacje.

Jakie elementy zawiera nasza podstawowa oferta?

Podstawowa oferta zawiera wykonanie usług fotograficznych oraz filmowych. Opcjami dodatkowymi są drony, albumy bądź foto-książki, wydruki na płótnie, wykorzystanie kamer Go-Pro.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z filmowaniem?

Moja przygoda z filmowaniem rozpoczęła się w roku 2017 kiedy to dołączyłem do firmy DK-Foto Film. Od tamtej pory moja współpraca odbywa się na wzajemnym poleceniu się. Osobiście mam na koncie tylko filmy amatorskie z wyjazdów wycieczkowych-są to amatorskie produkcje które często gęsto lądują w szufladzie niż spotykają się z publikacjami w internecie.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z fotografią?

Przygoda z fotografią rozpoczęła się od momentu kiedy to na komunię dostałem swój pierwszy aparat fotograficzny. Następnym etapem w rozwoju tej pasji było kółko fotograficzne w liceum oraz przygoda w magazynie studenckim, gdzie pełniłem rolę fotoreportera. Solidną lekcją fotoreportażu był też portal dziennikarstwa obywatelskiego który otworzył drzwi na wiele nowych możliwości. Oprócz tego koleżanki i sesje które się im wykonywało oraz wszystko inne co uważałem, że trzeba „cyknąć”.

Jak długo pracujemy w branży ślubnej?

Ciężko określić jest datę mojej przygody z fotografią ślubną, ponieważ pierwsze „śluby” zacząłem robić już na studiach jako prezent dla nowożeńców. Były to przygody nieodpłatne ale dające ogrom nowego doświadczenia. Dzięki takim prezentom miałem bardzo spore zderzenie z fotografią ślubna i zobaczyłem jak to wszystko funkcjonuje.

Co najbardziej lubimy w swojej pracy?

Najbardziej w swojej pracy lubię satysfakcję i zadowolenie moich klientów, ich radość,  zadowolenie oraz chleb ze smalcem z wiejskiego stołu

Na jakim sprzęcie pracujemy?

Pracuje na sprzęcie firmy Canon który towarzyszy mi niemalże od początku fotografowania ślubów.

Dlaczego odpowiednie zaplecze techniczne jest tak ważne?

Odpowiednie zaplecze techniczne przekłada się w znacznym stopniu na finalną jakość zdjęć, niezawodność oraz komfort pracy.

W jakim składzie realizujemy usługę?

Najczęściej realizujemy usługę w składzie 1 fotograf i 1 filmowiec. Bywa też tak, że oprócz nas jest jeszcze dodatkowy fotograf bądź filmowiec bądź obaj. Oprócz nich bywają: operatorzy dronów i osoba od fotobudki.

Jak ubieramy się na wesele?

Na wesele ubieramy się stosownie do okoliczności, ale tak, żeby pracowało się wygodnie. Jakby. Ile patrzeć jest to praca fizyczna przez 12 -a czasami i więcej-godzin.

W jaki sposób udostępniamy gotowe filmy?

Gotowe filmy oddajemy w różnych opcjach. Obecnie najczęściej oddawane są na pendrivach. Jest to najwygodniejsza opcja biorąc pod uwagę rozmiar takiego filmu. Zdarzają się jeszcze sytuacje w których to oddajemy film na płytach Blu-Ray oraz na Google dysku.

W jaki sposób udostępniamy gotowe zdjęcia?

Gotowe zdjęcia oddaję na pendrive-ach bądź Google dysku. Opcja z płytami DVD jest już nieaktualna, ponieważ rozmiary plików uniemożliwiają nagranie materiału na dwóch płytach w wyjściowej maksymalnej rozdzielczości.

Jaki jest czas oczekiwania na materiały?

Czas oddania materiału jest bardzo różny. Jeśli chodzi o materiał fotograficzny jest to do 120 dni roboczych-na papierze. W praktyce bywa, że Państwo Młodzi oglądają zdjęcia po dwóch do czterech tygodni.

Czy posiadamy uprawnienia do fotografowania w kościele?

Oczywiście, że tak. Uprawnienia do fotografowania w kościele to chyba jedyny i podstawowy dokument dla fotografów i filmowców niezbędny do ich pracy.

Czy posiadamy świadectwo kwalifikacji obsługi drona?

Tak. Łatwo nie było, ale jest. Jest to bardzo fajna opcja, która niewątpliwie wzbogaca reportaż foto jak i filmowy.

Marcin Iwan Fotografia


Marcin Iwan Fotografia Ślubna i Okolicznościowa